Katalogi są uniwersalnym narzędziem reklamowym, w którym możesz zawrzeć dowolną treść związaną z Twoją firmą. Zaprezentowanie oferty, poradnik z użyciem jednego z Twoich produktów, szczegółowe opisanie jakiegoś zjawiska, na które może wpłynąć Twoja usługa – liczba możliwości jest nieograniczona.

Druk katalogów – jaką drukarnię wybrać?

Jeśli decydujesz się na druk katalogów, powinny być koniecznie dobrej jakości. Za jakością idzie cena. Jednak da się nie przepłacać! Drukarnia internetowa to rozwiązanie dla Ciebie. Czy interesuje Cię druk katalogów, wizytówek lub druk wizytówek, skorzystaj z tańszego wydruku w drukarni online.

Katalogi szyte – cel nadrzędny to trwałość

Broszury informacyjne, w tym katalogi mogą być wykonane w dwojaki sposób – zostać zszyte, lub sklejone. Które rozwiązanie jest lepsze?

Jeśli chodzi o katalogi szyte, to bez dwóch zdań cechują się o wiele lepszą trwałością niż w przypadku katalogów klejonych. Dzięki swojej konstrukcji mogą być rozłożone na płasko bez żadnych uszkodzeń. Sprawia to, że katalogi mogą być często przeglądane bez uszczerbku dla konstrukcji ani poszczególnych stron. Dlatego ten rodzaj broszur polecany jest wtedy, gdy liczy się dla nas wytrzymałość, a treści będą często przeglądane. Jeśli zamierzasz mieć katalogi w swoim biurze, które klienci by czytali w trakcie oczekiwania na obsługę, skorzystaj z katalogów szytych. Jest to też dobre rozwiązanie do niewielkich druków typu instrukcje lub broszury informacyjne.

Katalogi klejone to elegancja i estetyka

Katalogi klejone wyróżniają się wysoką estetyką wykonania. Dlatego przeznaczone są przede wszystkim w celu prezentowania ekskluzywnych wyrobów. Mogą być zastosowane do druku luksusowych magazynów wydawanych przez marki. Katalogi klejone są również stosowane wtedy, gdy broszura musi mieć dużo stron – na przykład w dużym katalogu produktów. Grzbiet jest bardziej podatny na uszkodzenia, dlatego to rozwiązanie nie jest polecane, jeśli chcesz aby druk był często eksploatowany. Warto wspomnieć, że katalogi klejone są nieraz droższe od broszur szytych.

Katalogi szyte a katalogi sklejane – które lepiej się sprawdzą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *